Infekcije - predavanja 17/18

Datoteke:
DatotekaVelikost
Snemi datoteko (Infekcije - predavanja.docx)Infekcije - predavanja 17/181520 kB

1.ura: Uvod – Janez Tomažič 4
2.ura: Patogeneza in pristop – Janez Tomažič 4
3.ura: Bolnišnične okužbe – Tatjana Lejko Zupan 5
4. ura: Vročina – Daša Stupica 6
5.ura: Otrok z vročino – Maja Arnež (po Powerpoint prezentaciji) 8
2.TEDEN (9.10.2017) 11
1.ura: Klinična slika, preprečevanje in zdravljenje EBV okužbe – Janez Tomažič 11
2.ura: Sepsa in urgentna stanja v infektologiji – Matjaž Jereb 12
3.-5.ura: Pregled protibakterijskih učinkovin – Bojana Beović 14
Betalaktamski antibiotiki 14
Zaviralci betalaktamaz 18
Aminoglikozidi 18
Makrolidi, ketolidi in linkozamidi 19
Tetraciklini 20
Fluorokinoloni 20
Sulfonamidi in trimetoprim 21
Kloramfenikol 22
Glikopeptidi 22
Lipopeptidni antibiotiki: daptomicin 23
Lipoglikopeptidni antibiotiki: telavancin, dalbavancin, oritavancin 23
Oksazolidinoni: linezolid, tedizolid 23
Metronidazol 23
Nitrofurantoin 24
Fosfomicin 24
Rifampicin 24
Polimiksini 25
3.TEDEN (16.10.2017) 25
1.ura: Nadzorovana raba antibiotikov – Bojana Beović 25
2.ura: Protivirusna zdravila – Janez Tomažič 27
3.ura: Protivirusna zdravila – Mojca Matičič 28
4.ura: Antimikotiki – Tatjana Lejko Zupanc 29
5.ura: Protiparazitna zdravila – Mateja Logar 31
DODATNO: Protimikrobna zdravila v nosečnosti in med dojenjem 35
4.TEDEN (23.10.2017) 36
1.ura: Okužba z virusi družine herpes – Mojca Matičič 36
2.ura: Infekcijske izpuščanje bolezni – Maja Arnež (po Powerpoint prezentaciji) 38
3.ura: Pertusis – Mojca Rožič 40
Oteklina na obrazu – mumps – Mojca Rožič 41
Toksoplazmoza – Liza Lea Lah 41
4.-5.ura: Črevesne okužbe, črevesni paraziti, ehinokokoza – Mateja Logar 42
5.TEDEN (6.11.2017) 45
1.ura: Serozni meningitis in encefalitis – Daša Stupica 45
2.ura: KME – Daša Stupica 47
Lymska Borelizoa – Principi klinične diagnoze – Daša Stupica 48
3.ura: Okužba dihal – Marko Pokorn 49
4.ura: Infekcijski endokarditis – Tatjana Lejko Zupanc 51
5.ura: Okužbe žil – Tatjana Lejko Zupanc MANJKA! 55
6.TEDEN (13.11.2017) 55
1.ura: Okužbe kože in mehkih tkiv, povečane bezgavke – Tereza Rojko 55
2.ura: Bakterijski meningitis in zamejene okužbe OŽ– Matjaž Jereb 57
3.ura: Influenca – Tatjana Lejko Zupanc 58
4.ura: Okužba dihal - Tatjana Lejko Zupanc (slabo napisano – glej Powerpoint!) 59
5.ura: Okužbe sklepov, kosti in mišic – Stanka Lotrič Furlan 60
7.TEDEN (20.11.2017) 62
1.ura: Okužbe sečil – Petra Bogovič (Powerpoint je bolj pregleden!) 62
2.ura: AIDS – Janez Tomažič 63
3.ura: Imunsko zelo oslabljeni bolniki – Janez Tomažič 64
4.-5.ura: Virusni hepatitisi – Mojca Matičič 64
8.TEDEN (27.11.2017) 65
1.ura: Okužbe v nosečnosti – Vera Maraspin Čarman 65
2.ura: Hemoragične mrzlice in leptospiroza – Nina Kmet 67
3.ura: Rikecije – Stanka Lotrič Furlan 69
4.ura: Okužbe z glivami – Tatjana Lejko Zupanc 70
5.ura: Anaerobne okužbe – Milica Lukić 72
9.TEDEN (4.12.2017) 74
1.ura: Spolno prenosljive okužbe – Mojca Matičič 74
2.ura: Malarija – Tadeja Kotar 75
3.ura: Obravnava popotnika po vrnitvi – Tadeja Kotar 76
4.-5.ura: Preprečevanje nalezljivih bolezni – Breda Zakotnik 76

You have no rights to post comments